Kiedy jest potrzebny mediator sądowy?

Nie każdy konflikt możliwy jest do rozwiązania bez udziału osób trzecich. Czasem emocje ponoszą obie strony, co uniemożliwia podejmowanie konstruktywnej dyskusji, jak również zażegnanie ewentualnych sporów. W takich sytuacjach najlepszą możliwą opcją jest skorzystanie z pomocy specjalisty, jakim jest choćby mediator sądowy. Dzięki niemu nawet najtrudniejszy zatarg zostanie rozstrzygnięty. (więcej…)

Czy warto korzystać z usług mediatora rodzinnego?

mediator rodzinny poznań

Konflikty i wszelkiego typu kryzysy, które pojawiają się w rodzinie, mają bardzo duży wpływ na jej rozpad. Problemy te próbuje się rozwiązywać na różne sposoby, wszystko to po to, aby jednak mimo wszystko tę rodzinę uratować. Jedną z tych metod są mediacje. Pytanie tylko, czy mediator rodzinny to dobre rozwiązanie? Czy warto korzystać z jego usług? Mówi się, że nikt nic na tym nie traci, niczego nie ryzykuje, a w każdej chwili może zrezygnować. Ponadto sposób ten jest dużo skuteczniejszy i zdecydowanie tańszy niż proces sądowy. Korzyścią będzie wobec tego zastanowić się nad tą właśnie opcją. (więcej…)

Kiedy można pozbawić rodzica praw?

Zespołem praw i obowiązków rodzica względem dziecka nazywa się władzą rodzicielską. W chwili narodzin rodzice biorą odpowiedzialność za życie dziecka na każdej płaszczyźnie. Zobowiązują się do opieki nad dzieckiem, zarządzania jego majątkiem i reprezentowaniem dziecka przed instytucjami do momentu uzyskania pełnoletności. Niektóre z zaniedbań na którejkolwiek płaszczyźnie mogą doprowadzić do pozbawienia władzy rodzicielskiej. W artykule wyjaśnimy zależności i konsekwencje wynikające z pozbawienia rodziców praw do opieki nad dzieckiem.

(więcej…)

Fakty o rozwodzie, które warto znać

Rozwód w dzisiejszych czasach to jedna z częściej pojawiających się spraw na sądowej wokandzie. Statystycznie co 2 małżeństwo zamieszkałe w większym mieście decyduje się na rozwód. Jak wynika z przeprowadzonych badań w 2016 roku spraw rozwodowych było aż 64 tysiące i mimo iż w stosunku do 2015 roku liczba ta zmalała o 3 tysiące, to wciąż nie można zakładać owocnych prognoz. Niezależnie od stażu małżeństwa, powodów kryzysu i miejsca zamieszkania warto wiedzieć co nieco na ten temat, bo nawet jeśli rozwód bezpośrednio nie dotyczy nas, to może dotknąć małżeństwo z bliskiego otoczenia.

(więcej…)

Sprawdź dlaczego Twoja firma potrzebuje prawnika

dlaczego-firma-potrzebuje-prawnika

Wielu przedsiębiorców na pytanie czy Twoja firma korzysta z porad adwokata wychodzi z założenia, że usługi mają swoją uzasadniona potrzebę tylko wtedy, kiedy są jakiekolwiek problemy. W niektórych przypadkach być może stała pomoc prawna mogłaby być zbyt dużym obciążeniem dla firmy, ale w innych brak weryfikacji specjalisty może doprowadzić do poważnych uchybień. W artykule przedstawimy pokrótce powody, dla których firma potrzebuje prawnika.

(więcej…)


Copyright © 2019 Adwokaci Michałek i Partnerzy - Poznań | RODO